Kosiarka akumulatorowa - dlaczego warto?

Kosiarka akumulatorowa - dlaczego warto?

Stoisz przed wyborem zakupu kosiarki do swojego ogrodu? Zastanawiasz się, jaki model będzie odpowiedni biorąc pod uwagę powierzchnię Twojego trawnika? Jeśli kosiarka spalinowa robi dla Ciebie za dużo hałasu, a w kosiarkach elektrycznych przeszkadza Ci to, że wymagają ciągłego uważania na kabel oraz nieustannego podłączenia do prądu, wybierz alternatywę: kosiarkę akumulatorową.

Ręczna kosiarka akumulatorowa to najlepsze rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy cenią sobie pracę w ciszy i spokoju, a nie posiadają na działce dostępu do gniazdka elektrycznego. Łączy ona zalety silnika elektrycznego - nie wytwarza spalin ani hałasu, a jednocześnie nie uzależnia nas od konieczności posiadania przyłącza. Jest też tańsza w eksploatacji niż kosiarka spalinowa. Urządzenie działa dzięki akumulatorowi. Jego zasięg działania nie jest ograniczony przez przewód zasilający. Łatwiej poruszać się taką kosiarką między drzewami i kwiatami. Jest to też zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie - nie musimy uważać na przewód, który ciągnie się za kosiarką elektryczną. Ręczna kosiarka akumulatorowa jest co prawda nieco droższa niż inny rodzaj kosiarek, warto jednak w nią zainwestować, by móc cieszyć się swobodą ruchu podczas koszenia trawnika. Jest o wiele lżejsza i poręczniejsza niż każda kosiarka spalinowa i łatwiejsza w manewrowaniu niż kosiarka elektryczna. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie powierzchnia trawnika nie jest zbyt duża - ponieważ naładowany akumulator pozwala jedynie na określony czas koszenia. Moc silnika nie jest tak duża jak w przypadku kosiarek spalinowych, co przekłada się na szerokość powierzchni tnącej - zazwyczaj jest mniejsza niż w pozostałych typach kosiarek. Producenci zawsze podają dedykowany obszar, jaki maszyna powinna skosić nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

To stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku pozwala zaspokoić potrzeby wszystkich tych, którzy posiadają trawnik o powierzchni od około stu do trzystu metrów kwadratowych. Łatwość obsługi oraz eksploatacji sprawia, że uruchomienie jej i koszenie trawy nie sprawia żadnych problemów nawet komuś, kto za słaby fizycznie, by obsługiwać kosiarkę spalinową.

Podobne artykuły
Elektroinstalacje - parę informacji

Elektroinstalacje - parę informacji

Elektroinstalacje, które mają więcej aniżeli 15 lat nadzwyczaj często potrzebują renowacji, ...
Instrument dobrą inwestycją

Instrument dobrą inwestycją

Często dobrzy muzycy uczęszczają do szkół muzycznych, a co za tym idzie ze swoimi ...
Implanty - czym są dokładnie?

Implanty - czym są dokładnie?

Implanty Warszawa oferują zastąpienie naszych naturalnych zębów straconych w skutek ...